Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı devlet hastaneleri 07/10/2013 tarihi itibari ile FonetHBYS ile tanışmıştır.

Bu kapsamda Eskişehir Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterliği'ne bağlı Eskişehir Devlet Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi, Sivrihisar Devlet Hastanesi ve Çifteler Devlet Hastanesi'nde aktif çalışmaya başlanan HBYS kurulumlarımızda, son noktaya gelinmiştir.

Kurulum sürecinde toplamda 4 büyük devlet hastanesinde var olan ortalama 3000 personele; eğitimleri başarılı bir şekilde verilerek kurulum süreci tamamlanmıştır.

Türkiye'nin önde gelen en büyük devlet hastanelerinden biri olan Eskişehir Devlet Hastanesinin de aralarında olduğu; Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı bulunan hastanelerin 'hastaneler arası veri entegrasyon' çalışmaları FonetH2H ile başlatılmıştır.


Verilen hizmet kapsamında; hastane yöneticileri ve Genel Sekreterlikte görevli ilgili personellere hastanelerin istatistiksel verilere erişimleri 'FonetOpiz' ile sağlanmıştır.


 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması