Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı devlet hastaneleri 15/06/2014 tarihi itibari ile FonetHBYS ile tanışmıştır.

Bu kapsamda Malatya Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterliği'ne bağlı Malatya Devlet Hastanesi, Arapgir Devlet Hastanesi, Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi, Pütürge Devlet Hastanesi, Darende Devlet Hastanesi, Akçadağ 75. Yıl Devlet Hastanesi, Hekimhan Devlet Hastanesi ve Doğanşehir Devlet Hastanesi'nde aktif çalışmaya başlanan HBYS kurulumlarımızda, son noktaya gelinmiştir.

Kurulum sürecinde toplamda 8 devlet hastanesinde var olan ortalama 1000 personele; eğitimleri başarılı bir şekilde verilerek kurulum süreci tamamlanmıştır. 

Türkiye'nin önde gelen en büyük devlet hastanelerinden biri olan Malatya Devlet Hastanesinin de aralarında olduğu; Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı bulunan hastanelerin 'hastaneler arası veri entegrasyon' çalışmaları FonetH2H ile başlatılmıştır. 

Verilen hizmet kapsamında; hastane yöneticileri ve Genel Sekreterlikte görevli ilgili personellere hastanelerin istatistiksel verilere erişimleri 'FonetOpiz' ile sağlanmıştır.
 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması