Sağlık bilişiminde birçok ilke imza atan firmamız,
Türkiye'de ilk ve tek olan bir başarıya daha ortak imza atmıştır.


Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilen yazılımları kullanan Denizli Kamu Hastaneleri Birliği, “Dijital Hastane” konseptini kendisine bağlı tüm hastanelerine uygulayarak ülkemizde bir ilke imza attı ve kırılması zor bir rekor gerçekleştirdi.

 

T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Europe işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında, Denizli’de bulunan 10 devlet hastanesinin tamamı HIMSS Seviye 6 Akreditasyonu almaya hak kazanarak dünyanın en kaliteli hastaneleri arasında yerini aldı. Böylelikle ülkemizdeki HIMSS Seviye 6 Akreditasyonu’na sahip hastane sayısı 38’e yükselirken, bu hastanelerin dörte biri gibi rekor çoğunluğuna da Denizli ilimiz sahip oldu.

 

Dijitalleşme sürecinde Fonet tarafından klinik karar destek sistemleri, uyarı mekanizmaları, pano sistemleri, entegrasyon sistemleri gibi birçok yazılım ve entegrasyon geliştirilmiştir.

 

Fonet ailesi olarak bu başarıda büyük emeği olan tüm çalışanlarımızı ve Denizli Kamu Hastaneleri Birliği personellerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Himss stage 6 kazanımları neler?

 

Son yıllarda ivme kazanan dijitalleşmenin, sağlık hizmetinde de gereksinim halini almasıyla, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın tam destek verdiği “Dijital Hastane” konsepti 2010 yılından itibaren ülkemizde uygulanıyor. Bu kapsamda Bakanlığımıza bağlı tüm sağlık kuruluşlarının bilişim teknolojileri kullanarak daha kaliteli hizmet vermesi hedefleniyor.

 

Himss organizasyonu, 1967 yılından itibaren bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetlerine uyarlanmasında dünya çapında genel kabul görmüş kriterler sunmaktadır. EMRAM (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) skorlamasıyla hastaneleri “dijitallik” kavramı üzerinden analiz ederek 1’den 7’ye kadar derecelendirmektedir.

 

HIMSS EMRAM Stage 6 sertifikasına sahip olan bir sağlık kuruluşu, hastaya uygulanan tüm sağlık müdahalelerindeki prosedür ve işlemleri tamamen dijital ortama kaydetmekte; böylelikle tedavi sırasında hata yapılması önlemekte, bilgi veya belge kaybı yaşanma ihtimali ortadan kaldırmaktadır. Kısacası Seviye 6 akreditasyonuna sahip sağlık kuruluşları hizmet kalitesini arttırarak daha verimli hale gelmektedir.

 

 HIMSS EMRAM Stage 6 sertifikasıyla dijitalleşen tedavi hizmetleri:

  • Laboratuvar ve Radyoloji alanında tüm cihazların entegrasyonları
  • Vital Bulgu Entegrasyonları
  • Klinik Karar Destek Sistemleri
  • Hemşire Klinik Karar Destek Sistemi
  • Hasta ve çalışan güvenliğini sağlayacak uyarı ve hatırlatma sistemleri

 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması