FONET İK Politikamız:
FONET İnsan Kaynakları, yenilenen, gelişen, büyüyen yapımız içerisinde, doğru insan kaynağının, doğru yerde, doğru zamanda, doğru pozisyon ve sorumluluklar çerçevesinde, uygun eğitim programları ile değerlendirilmesi konusunda çalışır.
Personel Seçme ve Yerleştirme:
FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ’da seçme ve yerleştirme süreci; vizyonumuz, misyonumuz, hedef ve kurum kültürümüze uygun temel özelliklerle, pozisyona ait özelliklere göre seçilmiş en uygun adayları FONET Bilgi Teknolojileri Ailesine dahil etmektir. FONET Bilgi Teknolojileri'da kariyer hedefleyen çalışanlar başvurularını ik@fonetyazilim.com adresinden, ilan verilen kariyer siteleri, yüz yüze mülakat, şirket çalışanları ya da iş ortaklarımızın önerileri gibi farklı kaynaklardan yapılabilmektedir.

Tüm başvurular, İnsan Kaynakları veritabanına kaydedilmekte ve titizlikle incelenmektedir. Başvuru anında açık bir kadro olmasa da, yapılan tüm başvurular rutin olarak gözden geçirilir gerekli durumlarda mülakatlara davet edilir, ihtiyaç olduğunda adayların başvuruları tekrar incelemeye alınır. Seçme ve yerleştirme sürecinde İnsan Kaynakları veritabanında yapılan aramalar sonucu adayların her pozisyon için ihtiyaç duyulan aday profiline uygunlukları, gerekli özelliklere sahip olup olmadıkları tespit edilmektedir.Başvurular sırasında, ilgili pozisyonun gerekleri doğrultusunda öğrenim, deneyim, lisan bilgisi önemli olmakla birlikte, görüşmelerde gözlenen kişisel nitelikler ve özellikler de, adayın seçiminde önemli rol oynar.

İnsan Kaynakları tarafından veritabanındaki adaylar ilk iş görüşmesi gerçekleştirilir. Aranan pozisyona uygun özelliklere sahip olduğu tespit edilen adaylar ikinci görüşme için davet edilirler. İkinci ve gereken durumlarda üçüncü görüşmeler, aday olunan pozisyonun üst veya iki üst bölüm yöneticisi tarafından gerçekleştirilir. Her iki görüşmede de olumlu bulunan adaya, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından iş teklifi yapılır.

FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ailesinde ilk işe başlayacak olan değerli iş arkadaşlarımıza işe başladıkları gün içerisinde oryantasyon programı uygulanmaya başlanır.

Görüşmeler sonucunda göreve kabul edilmeyen adayların başvuruları ise, gerek görüldüğünde başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veri tabanında saklanır. Adaylara görüşme sonucu hakkında sözlü, posta ya da e-posta ile bilgi verilir. FONET Bilgi Teknolojileri'da kariyer hedefleyen çalışanlar başvurularını ik@fonetyazilim.com adresinden veya kariyer.net'ten yapabilmektedirler.
 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması