PACS (Picture Archiving and Communication System) Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemi, Cihazlardan alınan tıbbi görüntülerin arşivlenmesi ve istenilen bilgisayardan ya da web üzerinden bu görüntülere ulaşılmasını sağlayan yazılımlardır.

FONET PACS Yazılımları

Fonet PACS yazılımları; cihazlardan alınan tıbbi görüntülerin arşivlenmesi ve istenilen bilgisayardan ya da web üzerinden bu görüntülere ulaşılmasını sağlayan yazılımlardır.

DICOM formatında kayıt edilen bu görüntüler tele radyoloji alt yapısına uygun olarak hazırlanmıştır. Fonet PACS yazılımları ile DICOM görüntüleri üzerinde yakınlaştırma, dozlama ve çizim gibi işlemler rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede, Fonet PACS yazılımları hastaya teşhis konulmasını kolaylaşmaktadır. DICOM formatında saklanan görüntüler görüntü kalitesini kaybetmeden uzun süre saklanabilmektedir.

 

FONET PACS Özellikleri

 

Hastalara ait güncel ve geçmiş görüntüler Hasta CD sine yazdırılabilmektedir. CD içerisine atılan Fonet PACS yazılımı ile herhangi bir bilgisayarda veritabanından bağımsız olarak hasta görüntüleri açılabilmekte ve üzerinde çizim, dozlama ve yakınlaştırma gibi işlemleri yapılabilmektedir.
Hastalara ait aynı ve farklı zamanlarda çekilmiş olan görüntülerin karşılaştırılması gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede hastaların takibi rahatlıkla yapılabilmektedir.
Fonet PACS yazılımlarının amacı kurumlarda bulunan cihazlardan görüntülerin DICOM formatında alınması arşivlenmesi ve iletilmesidir. Ayrıca hekimler tarafından hasta görüntüleri üzerinde işlemler gerçekleştirerek teşhislerin daha kolay konulmasını ve raporlama işlemlerinin daha kısa sürede yapılmasını sağlamaktır. Bu amaçla Fonet PACS yazılımları DICOM standartların uygun olarak hazırlanmıştır.
 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması